Рубаненко Л.В.,
Кашина Н.А.
ТОВ «АФ «Харків»,
м. Харків
КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ В АУДИТІ
Аудиторські фірми (аудитори) в ході здійснення своєї діяльності зобов'язані дотримуватись і використовувати в якості основи для прийняття будь-яких рішень професійного характеру професійні етичні принципи, визначені Кодексом етики професійних бухгалтерів. Одним із фундаментальних принципів, яких повинні дотримуватись аудитори є конфіденційність.
Конфіденційність - це обов'язок аудиторів та аудиторських фірм забезпечувати збереження документів, що отримуються або складаються ними в ході аудиту, не передавати ці документи або їх копії (як повністю, так і частково) яким би то не було третім особам і не розголошувати відомостей, що в них містяться, без згоди власника (керівника) економічного суб'єкта, за винятком випадків, передбачених законодавчими актами України.
Зрозуміло, що робота аудитора пов’язана з необхідністю ознайомлення з багатьма аспектами діяльності клієнтів. Отже, для дотримання принципу конфіденційності важливо, перш за все, визначитись, яка інформація є конфіденційною.
Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011р. № 2939-VI конфіденційна інформація — це інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов.