Главная страница КОРПОРАЦИЯ "КОНСАЛТИНГОВАЯ ГРУППА "РУБАНЕНКО И ПАРТНЕРЫ"
Экономико-правовое обеспечение бизнеса
УСЛУГИ
Культурологическая
деятельность

 

20 лет Закону Украины "Об аудиторской деятельности"

Делегация харьковского отделения Союза аудиторв Украины прияняла участие в Международной научно-практической конференции «20 лет аудита: достижения и перспективы развития", посвященной 20-летию принятия Закона Украины «Об аудиторской деятельности», которая состялась в Киеве 31 мая - 1 июня 2013 г.
Людмила Рубаненко, председатель совета Корпорации "КГ "Рубаненко и партнеры", директор ООО "Харьков" выступила на конференции с докладом "Почему внедрение в Украине международных стандартов финансовой отчетности привело к сокращению количества заказов на аудит для украинских аудиторских фирм".

Рубаненко Л. В.
директор аудиторскої фірми «Харків»,
заслужений економіст України

ЧОМУ ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
ПРИЗВЕЛО ДО СКОРОЧЕННЯ КІЛЬКОСТІ ЗАМОВЛЕНЬ З АУДИТУ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ АУДИТОРСЬКИХ ФІРМ

Будучи переконаним прихильником впровадження в Україні МСФЗ, у складі методологічної ради з бухгалтерського обліку при Міністерстві фінансів України протягом десяти років я активно працювала над реалізацією цієї ідеї.

Підготовку до переходу на підтвердження фінансової звітності, складеної за МСФЗ, колектив Корпорації «Консалтингова група« Рубаненко і партнери» почав завчасно. Було витрачено величезну кількість часу, сил, фінансових ресурсів на підвищення кваліфікації аудиторів. Навчання завершилося отриманням десятків сертифікатів міжнародних зразків, що свідчить про придбання нашими фахівцями знань у сфері МСФЗ.

Нами були виконані всі вимоги АПУ: обидві аудиторські фірми, що входять до Корпорації, пройшли зовнішні перевірки створеної системи контролю якості і були включені у список фірм, що відповідають вимогам АПУ для проведення обов'язкового аудиту.

І що ми отримали в результаті?

Одні ПАТ (великі компанії, що входять до транснаціональних фінансових груп) обрали аудиторські фірми з «великої четвірки», вважаючи українські аудиторські фірми недостатньо підготовленими до аудиту фінансової звітності, складеної за МСФЗ. Аналіз публікацій фінансової звітності ПАТ на сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку свідчить про заміну українських аудиторських фірм на аудиторські фірми, що носять брендові назви «великої четвірки» приблизно в 3.5% ПАТ. До цього послугами «великої четвірки» користувалися 1.5% ПАТ, тепер - 5% ПАТ.

Інші ПАТ (які фактично є такими лише на папері) обрали аудиторські фірми України, але ті з них, які запропонували ціну на рівні, що не дозволяє виконати роботу якісно. В більшості - це аудиторські фірми, які не пройшли контроль якості і не відповідають вимогам АПУ для проведення обов'язкового аудиту.

До таких аудиторських фірм перейшло ще 6% ПАТ. Загальна кількість ПАТ, що уклали договори на аудит за вкрай низькими цінами, наблизилася до 30%.

Таким чином, кількість ПАТ, що уклали договори з аудиторськими фірмами України, які відповідають вимогам АПУ для проведення аудиту публічних компаній, скоротилася приблизно на 10%.

Полный текст доклада Л.В.Рубаненко

<i>Л.В.Рубаненко с президентом Союза аудиторов Украины Н.И.Гаевской.</i>
Л.В.Рубаненко с президентом Союза аудиторов Украины Н.И.Гаевской.

За содействие в развитиии аудиторской деятельности в Украине Людмила Васильевна Рубаненко была награждена нагрудным знаком "За высокий профессонализм".

   
     
 
© 2007 Корпорация "Консалтинговая группа "Рубаненко и партнеры"  
контакты  
разработка сайта
sdesign.com.ua